Prežila som s deťmi naozaj krásne chvíle, škoda, že sa nedalo nafotiť všetko...Tak aspoň pár okamihov....
Robili sme snehuliakov z lekárskych paličiek, ale aj snehuliaka Olafa z roliek... a popri tom sme sa rozprávali, ako sa treba v zime obliekať..., treba jesť vitamíny, ovocie, aby sme boli zdraví. Maľovali sme jar, leto, jeseň, zimu....a deti znázornili maľbou, to čo najradšej robia v lete, v zime....Zapojili sme sa do súťaže o netradičnú záložku - tá naša bola netradičná minimálne veľkosťou :-) . Rozprávali sme sa o spolupráci, aká je dôležitá, ak chceme vytvoriť spoločné dielo, musíme si vzájomne pomáhať a rešpektovať sa.
Druháčka Karolínka nám predviedla pokus - rozvitie papierovej ruže vo vode, všetci sme jej zatlieskali, pokus sa deťom páčil.
V telocvični sme si urobili športový deň - deti si označili svoje družstva - biele a modré odznaky a súťažili sme - podliezanie kruhov, štafetový beh, skok znožmo, ...
Vyrábali sme 3D pozdravy, do ktorých si deti napísali venovanie pre svoje maminy, tatinov....a rozprávali sme sa o tom, že svojich rodičov môžeme potešiť kedykoľvek a povedať im, že ich máme radi. Deti potom pozdravy dali svojim rodičom.
Vyrábali sme jarné kvietky - narcisy... ako symbol jari, ale aj ovečky z vaty, ktoré by si deti najradšej zobrali domov. :-) Podporili sme tým jemnú motoriku, nakoľko deti potrebovali veeeeľa guličiek z vaty, ktoré si modelovali z vaty. Ale radosť z nich bola naozaj veľká.
Pripravovali sme sa aj na výzdobu veľkej noci - prváčky - ozdobili veľkonočné vajíčka, druháci, tretiaci, štvrtáci - vystrihovali z farebných papierov - tulipány. Sadili sme žitko do kvetináča, žeruchu do vaty. Vyrobili sme si krásnu zajačicu Alicu, s ktorou som deťom urobila krátke divadielko a mohli sa s ňou o všeličom porozprávať. Napokon sme si všetky naše výrobky nalepili na jeden kartón - zelenú lúku, ktorá nám zdobí parapetu pred ŠKD.
Deťom želám veľa zážitkov a krásnych chvíl v ŠKD. :-)
S pozdravom
Katka